تشخیص دوربین بی کیفیت

راهنمای خرید، تشخیص دوربین بی کیفیت

باید توجه داشته باشید که قیمت دوربین مدار بسته نشاگر کیفیت آن نیست. برای خریدارانی که که آشنایی کافی با دوربین مدار بسته ندارند، شاید به نظر برسد دوربینی که قیمت بالایی دارد شاید کیفیت بهتری نیز داشته باشد. بنابراین برخی فروشندگان از چنین تصوراتی سو استفاده می کنند و دوربین های با کیفیت را به قیمت بالایی عرضه می کنند.

موارد زیر را به هنگام خرید دوربین رعایت کنید:

1- چیپ دریافت کننده تصویر

چیپهای دریافت کننده تصویر در بخش  CCD  دوربین مدار بسته معمولا توسط دو شرکت   Sony ,  Sharp   تولید می شوند. باید توجه کنید که کیفیت چیپ   Sony   بیشتر از   Sharp   است. اینکه چیپ محصول چه شرکتی است را می توانید از فروشنده سوال کنید.

2- از تجارب دیگران بهره ببرید

اگر با دوربین مدار بسته آشنایی ندارید بهتر است از کسانی که در این زمینه اطلاعاتشان از شما بیشتر است راهنمایی بخواهید. در هنگام خرید از دوربین هایی استفاده کنید که چندین سال است در بازار کار می کنند یا از شرکتهایی خرید کنید که در زمینه دوربین مدار بسته یا دوربین تحت شبکه در بازار بنام هستند.

3- بررسی کاتالوگ دوربین مدار بسته

شرکتهای معتبر در زمینه تولید دوربین مدار بسته سعی می کنند جزییات مربوط به دوربین را در کاتالوگ بیان کنند. سعی کنید به هنگام خرید دوربین اطلاعات بیشتری در مورد دوربین مورد نیاز کسب کنید.

4- وب سایت تولید کننده دوربین مدار بسته را چک کنید

بخصوص برای شرکت هایی که ادعا می کنند نمایندگی رسمی دوربین هستند. براحتی می توان این نمایندگی را از وب سایت شرکت مادر استعلام کرد. در این صورت خیالتان راحت است که محصول اصلی را خریداری می کنید.