دوربین تحت شبکه چیست؟

دوربين تحت شبكه چيست؟

دوربين تحت شبكه ، نسل جديد دوربين مدار بسته است كه تحت عنوان دوربين آی پی (IP camera )شناخته می شود.

دوربين های IP جديد دارای تكنولوژی ديجيتال با ضبط تصاوير كيفيت بالا هستند كه قادرند تصاوير دوربين مدار بسته را در شبكه اينترنت انتقال دهيد به اين ترتيب قادر خواهيد بود با استفاده از گوشی هوشمند شخصی خود محيط كار يا منزل را نظارت كنيد.

اين سيستم های جديد نظارت تصويری در دوربين تحت شبکه خود دارای سنسور های تصويری بسيار قوی هستند و از تراشه cmos در برد الكترونيكی آنها استفاده شده است. اين سيستم نسل جديد دوربين های مداربسته آنالوگ می باشند.

بايد در نظر داشت كه در بازار چيزی تحت عنوان دوربين تحت شبكه ارزان وجود ندارد. چون اين سيستم ها از تكنولوژی  استفاده می كنند که بالتبع هزينه ساخت آنها بالا

می باشد. بنابراين اگر شركتی محصولی تحت عنوان دورربين تحت شبكه ارزان معرفی كرد دقت كنيد كه هزينه معقول باشد و بيش از اندازه كم نباشد چون ممكن است دست آخر محصول جعلی خريداری نماييد.

در بازار دوربين مدار بسته، دوربين تحت شبكه سامسونگ و دوربين تحت شبكهپانا سونيك رايج است ولی بايد توجه داشته باشيد كه اين شركتها از انواع و اقسام محصولات را اعم از وسايل خانه تا گوشی موبايل توليد می كنند و بالتبع در مورد دوربين مدار بسته نمی توانند تخصص شرکتهایی که تنها دوربین مدار بسته تولید می کنند را داشته باشند.

گر چه دوربين مداربسته و دوربین تحت شبكه اين شركتها از بسياری از مارك های No name معتبرتر و با كيفيت تر است ولی در مورد محصول پيچيده ای مانند دوربين IP بهتر است از مارك هايی خريداری شود .كه دارای تخصص تك محصوله در زمينه دوربين تحت شبكه و دوربين مداربسته هستند.

برای دریافت مقالات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید.

سایر مقالات دوربین تحت شبکه